Ana Sayfa Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun.

Aranjman Yapımı

Arajman Yapımı

Arajman yapmak icin oncelikle arajman yapacağınız kabı ciceğin cinsi ve boyuna gore secmenizi oneririz.

orneğin yemek masası icin arajman hazırlıyorsanız, hazırlıyacağınız arajmanın cicek boylarının yuksek olmamasına dikkat etmeniz kişilerin bir birlerini gormesi bakımından daha uygun olacaktır.

Yapacağınız arajmana ve kullanacağınız ciceklere gore kap secmenizde cok onemlidir.Zira bazı cicekler yapraklarından su cektiği halde bazı cicekler sap altı kısmından su alırlar.

Cicek secimi yaparken dikkat edilecek bir husus da kullanılan cicekleklerin birbirleriyle uyumudur.

Ciceklerin renkleri, boyları onemlidir, bunun sebebi ise arajmanda kullanacagınız ciceklerin aynı sureye yakın dayanıklı olmasıdır, ciceklerin bir kısmı  arajmanın içinde saglıklı dururken diger kısmı solmus ciceklerden olusması cok hos bir goruntu olusturmaz.

Sizlere gelen hediye çiçek buketlerinde dikkat etmeniz gereken ufak ayrıntılar Çiçeklerinizin Ömrünü uzatma konusunda faydalı olacaktır.

Özellikle sizlere Sevenleriniz atarfından gönderilen çiçek buketlerinin altında kap olmadığı için,çiçeker Sude Çiçekçilikten size ulaşana kadar geçirdiği zamana kadar alt kısmında ister istemez kurumalar olacaktır bu nedenle çiçeği aldığınızda suya koymadan önce alt kısmından yarım yada bir santim kadar kesmeniz çiçeğinizin su çekme işlemini hızlandırıp daha sağlıklı ve uzun kalmasını sağlayacaktır. 

http://www.youtube.com/watch?v=WcHuQaDNrRQ&list=FL72WYEGhIJ00--2l3J8UO1Q&feature=mh_lolz

Bilgiler (Tümü)