Ana Sayfa Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun.

8 mart dünya emekçi kadınlar günü


8 Mart Dünya  Kadınlar Günü
8 Mart "Dünya Emekçi Kadınlar  Günü" kutlu olsun.
"Yaşamımızın en değerli emekçileri olan kadınlarımız bir gün değil her gün gönlümüzün en değerlileridir.Kadınlarımız huzurumuzdur.Sınırsız ve sonsuz sevgileriyle,sabırlarıyla  yaşamımızın kendisidir. Doğumdan başlar  annemizdir,gün gelir  ablamızdır,yaş ilerler eşimizdir, bir gün bakarız kızımızdır,dostumuz,arkadaşımız, sırdaşımızdır. Bir gün değil,her gün her şeyimizdir.
Dünyanın yarısını kadınlar oluşturur denilse de,diğer yarısını da kadınların yetiştirdiği bir gerçektir.Kadınlar annedir, ev kadınıdır. Evimizin öğretmeni,hemşiresi,doktorudur. Aynı zaman da hem iş kadını,hem sosyal ilişkiler uzmanıdır.Ama her zaman en kahramandır. Dünyanın tüm renkleridir.Anne sıcaklığı, sevda  kokusudur. Kocaman yürekleriyle tüm dünyayı kucaklayandır.Bir buket çiçekle gönlü alınan, mutlu olandır.
8 Mart'ın, bir buket çiçekle de olsa, gönlümüzdeki değerlerini,emeklerine saygımızı  ifade etmemize  vesile olması dileğiyle,tüm kadınlarımızın "Emekçi Kadınlar Günü" kutlu olsun."
Bu sene Dünya kadınlar günü kutlamaları için Ankara’mıza 5 milyon adet karanfil gelmesini bekliyoruz. Bu 5 milyon karanfilin tamamının kullanılacağını düşünüyorum. ​​​​​           Geçtiğimiz sevgililer gününde satışlarımız oldukça iyi ve esnafımız memnundu. Esnafımız bir nebzede olsa rahatladı.​​​​Ancak bizi sıkıntıya sokan bir noktayıda belirtmeden geçemeyeceğim, Yetkisiz bazı kişilerin gazetelerde eski başkan şu fiyatı açıkladı gibi açıklamaları kafa karışıklığına ve kamu oyunun yanıltılmasına neden oluyor. Nasıl ki eski Merkez Bankası Başkanı Faiz indirimi yada artırımı açıklayamazsa,bizim odamızda da durum aynıdır, görevde olmayan birinin fiyat açıklaması yanlıştır ve hukuki değildir.​ Tüm bunlarla birlikte esnafımız için 2018 yılının kalkınma ve altın yılı olacağına inancım tamdır.          Metin AYDEMİR

Bilgiler (Tümü)