Ana Sayfa Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun.

Bir Erkeğe Çiçek Göndermek

Bir erkeğe hediye seçerken kadınların en merak ettikleri şey erkeğin hediye olarak çiçek aldığında nasıl bir reaksiyon göstereceğidir. Amerikan Çiçekçiler Derneğinin yaptığı bir araştırmaya göre, erkeklerin %60′ından fazlası Sevgililer gününde çiçek hediye edilmesinden memnun olacaklarını söylemişlerdir.

Erkekler bir bayana hangi nedenle çiçek gönderiyorlarsa, yine aynı nedenle kendilerine gönderilmesinden hoşlanırlar, bu neden “takdir edilme” duygusudur. Sevdiğiniz erkeğe iş yerinde çiçek gönderildiğini hayal edin. Kendisine neden çiçek gönderildiği konusunda esrarlı bir his oluşur ve iş arkadaşları sevdiğiniz erkeği kıskanır ve gıpta ederler.


Hepimiz özel olduğumuzu hissetmek isteriz ve bu erkekler için de geçerlidir. Erkekler için çiçek seçerken, turuncu, kırmızı, mor, parlak sarı ve altın renkleri üzerinde durunuz, zira erkekler parlak ve güçlü renklere daha iyi tepki verirler. Pastel renkler ve geleneksel efemine dizaynlardan kaçınınız. Eğer hangi çiçek çeşitlerinin uygun olduğundan emin değilseniz, işe bir bitki göndererek başlayabilirsiniz.

Aynı zamanda, ona ne zaman çiçek göndereceğinizi tayin etmek için, onun size çiçek gönderdiği okazyonları düşününüz. Eğer o size, doğum gününüzde veya yıldönümlerinizde çiçek gönderiyorsa, siz de ona aynı özel günlerinde çiçek gönderiniz.

Bu günler dışında, Sevgililer Günü, Terfi, Babalar Günü, veya “İçimden Geldiği için” gibi vesileler bir erkeğe çiçek göndermek için hoş fırsatlardır.

Erkeklerin çoğunluğu kendilerine çiçek hediye edilmesinden hoşlanırlar ve günümüzde kendi evlerine ve ofislerine çiçek satın alan erkeklerin sayısı giderek artmaktadır. Erkekler de çalışma masalarının üzerinde parlak bir aranjman veya evlerinin antrelerinde mis kokulu çiçeklerden hoşlanırlar.

Not:Çiçeği alacak kişinin belli bir hobisi varsa,buna hediyenizle dikkat çekmeniz iyi bir yol olabilir. Mesela golf oynayan biriyse, paketin içine bir kutu golf topu sıkıştırabilirsiniz.

Otomobillere meraklıysa, pakete birkaç otomobil dergisi koyabilirsiniz.

Blog (Tümü)