Ana Sayfa Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun.

Çiçek Siparişi

Çiçek siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bir takım hususları sizlere de açıklamak isteriz.

Çiçek siparişi verirken amaç; duygularımızı sipariş verdiğimiz çiçeklerle göndermek ve ifade etmektir.

Çiçek göndermek kimi zaman çiçek gönderdiğimiz kişinin mutluluğunu paylaşmak, kimi zaman çiçek siparişi verdiğimiz kişinin doğum gününü kutlamak, kimi zamanda terfi yada yeni işte başarı dilemek için çiçek siparişi veririz.

Bazen de cenazelerimizde, acıları paylaşmak için veririz.

Sebep ne olursa olsun sevdiğiniz ve önem verdiğiniz kişiyle aranızda bir iletişim sağlamak ve sizin duygularınızı gönderdiğiniz çiçeklerle taşımak için çiçek siparişi veririz.

Eskiden çiçek siparişi vermek için çiçekçi dükkanına gidip, çiçek sipariş vermek, gördüğünüz çiçekleri göndermek varken, şimdi bulunduğumuz yerden internet üzerinden seçtiğimiz her hangi bir siteden çiçek sipariş vermek çağımızın kolaylıklarından biri haline geldi.

Bunu yaparken çiçek sipariş vereceğimiz firma gerçekten varmı yokmu neredeyse bunu bile bilmiyoruz.

Görsel olarak beğendiğimiz bir çiçeği seçip fiyatının bütçemize uyup uymadığına bakıp siparişini veriyoruz.

Çiçekçiler odalarına gelen şikayetlerin bir çoğu, ''şu firmadan sipariş verdik ancak çiçeğimiz gitmedi'' şeklinde olmaktadır.

Öyle bir çiçekçi yok ki nasıl gitsin, sadece internetten bir isim alınmış ona bir site yapılmış ama gelin görün ki öyle bir firma yok, Çiçek siparişlerini almış parayı tahsil etmiş, sitesinde ya telefon numarası vermemiş, yada hayali bir numara yazmış, ara ki bulasın.

Maalesef bu tarz, özellikle de özel günlerde çok düşük fiyatlarla sipariş toplayan gerçekte olmayan sahtekar firmalar var, bu nedenle firmanın varlığından adresinin ve telefonunun doğruluğundan emin olmadığınız internet sitelerinden çiçek siparişi vermeniz sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Bizce doğru olan, bildiğiniz güvendiğiniz bir çiçekçiden ve varsa onun internet sitesinden çiçek siparişi vermenizdir.

Çünkü çiçek tamamen zevk işidir, hazırlanışı özen ister, çiçek buketi yada çiçek arajmanı hazırlamak bir sanatçı ruhu gerektirir, bu nedenledir ki çiçek bir sanattır. Hiç bir buket çiçeğin hazırlanışını izlediniz mi? Ya da bir çiçek arajmanının hangi aşamalarda hazırlandığını gördünüz mü? Hazırlayan ustanın kendini o işe nasıl verdiğini izlemek inanın cam sanatı izlemek kadar güzel olacaktır.

#Ankara çiçek siparişi, #Ankaraya Çiçek Siparişi, #Ankara Çiçek, #Ankara Çiçekçi, #Ankara çiçekçisi, #Ankara Online Çiçekçi, 

Bilgiler (Tümü)