Ana Sayfa Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun.

Gül Sipariş Ederken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Kural!

Hoş kokulu çiçekleri sevdiklerinize sunarak onları şaşırtabilirsiniz. Güllerin “kalbimdesin” mesajını, pembenin “seni seviyorum” haykırışına hiç kimse karşı koyamaz. Pembe güllerin sevgiyi temsil edişi, kırmızı güllerin ise aşkı alevlendirmesi sevdiklerine anlamlı hediye sunmak isteyenler için ideal tercihlerden biri olabilir.

Güllerin her ne kadar karşı konulamaz özellikleri insanları büyülese de, online gül siparişleri sırasında dikkat edilmesi gereken birkaç husus var. Ömrünü tamamlamış, solmuş ve sararmış güllerden kimsenin hoşlanmayacağı ve söz konusu güllerin istenilen etkiyi yaratamayacağını bilmelisiniz.  Bu bakımdan gül siparişleriniz için dikkat edilecekler rehberini sizlerle paylaşıyoruz.

Tazelik güzelliğin en önemli öğesi…

Online gül siparişi esnasında gülleri koklayamaz, tazeliğini de asla anlayamazsınız. Bu nedenle güllerin tazeliği kıstasında sitenin güvenirliliği başta olmak üzere şunlara dikkat edilmesi gerekir:

  1. Sevdiğiniz insanların en mutlu günlerinde hatırınızda oldukları mesajını vermek için güller en ideal hediyelerden birisidir. Pembe, kırmızı ve beyaz güllerin estetik bir sunuma sahip olması, sevdiklerinizi mutlu eder ve şaşırtır. Bu nedenle gül siparişi sırasında sevdiğini kişiyi düşünerek en tatlı tasarıma sahip olan gül buketlerini almanız ideal olandır.
  2. Güllerin ahenkler içerisinde dans etmesi gerekir. Sıradan ve bilindik gül buketleri yerine daha cafcaflı buket tasarımlarıyla heyecan yaratıcı bir sürpriz yapabilirsiniz. Bu nedenle sipariş vereceğiniz sitedeki tasarımların estetik olmasına dikkat edin.
  3. Güllerin de bir anlam ifade ettiğini asla unutmayın. Evlilik teklifi için kırmızı değil, beyaz gül almanız gerektiğini bilin. Kırmızı gül aşkın daha da alevlendirilmek istenmesi durumunda tercih edilebilir.
  4. En önemli hususlardan birisi, güllerin taze olması. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi sipariş sırasında bunu anlamak mümkün değil. Burada firmanın güvenilirliği ve sunduğu hizmetin müşteri memnuniyetini sağlama yönelik olması belirleyici durumdur. Hizmetin kalitesini anlamak için online gül siparişi vereceğiniz sitenin şirket profiline bakmalısınız.
  5. Müşteri hizmetleri birimine ulaşabiliyor olmanız gerekir. Aklınızda olanı sormak ve gül siparişinizi daha güvenli bir şekilde vermek için müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz. Bu nedenle sitede “müşteri birimi telefon numaraları” kısmının yer olması lazım. Eğer numara yoksa, söz konusu siteden sipariş vermemeye dikkat edilmelidir.
Blog (Tümü)